Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Łóżeczka dla dzieci | Tanie meble dziecięce

Łóżka i sofy dziecięce

Łóżko jest miejscem odpoczynku i relaksu. Dlatego też powinno być wygodne. Szczególnie jeśli jest to łóżko jednego z najmłodszych członków naszej rodziny, które to leżąc na nim śni swoje pierwsze słodkie, niewinne marzenia senne. Dziecięce łóżeczka

Zakup pierwszego łóżeczka dla naszej pociechy to trudne zadanie. Musimy wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne mebla, ale również względy bezpieczeństwa. Barierka powinna być odpowiedniej wysokości. Gdy maluch będzie nieco starszy uchroni go to od wypadnięcia z łóżeczka i narażenia się na niebezpieczeństwo, barierka jest też zabezpieczeniem przed wydostaniem się dziecka z łóżeczka podczas snu. Łóżeczko dla niemowlaka powinno być też wyposażone w odpowiedni materac bezpieczny dla małego użytkownika. Coraz częściej producenci mebli proponują nam antyalergiczne pokrowce do materaca.

Kilkuletniemu dziecku przyjemnie będzie się spało na przykład na tapczanie. Nie zajmuje on dużo miejsca i pasuje właściwie do każdego pomieszczenia. Najczęściej wyposażony w duży schowek, umożliwi nam trzymanie w nim pościeli czy poduszek, dzięki temu dziecku łatwiej będzie zachować porządek.

Mamy do wyboru całą gamę wzorów dziecięcych łóżek. Możemy kupić zwykły drewniany model lub naprawdę wymyślne łóżko. Nasze dziecko może spać w łóżku przypominającym najnowszy model ferrari lub mercedesa, boisko piłkarskie lub statek kosmiczny. Idealne łóżko dla małej dziewczynki? Łoże z baldachimem godne prawdziwej księżniczki.

Pokój dzieli ze sobą rodzeństwo? Zastanów się nad zakupem piętrowego modelu łóżka. Może być dwu, trzy lub więcej poziomowe (dostępne w salonach meblowych na zamówienie). Musimy jednak wziąć pod uwagę, że na pewno pojawi się tutaj spór o to kto które z rodzeństwa będzie spało na górze…

Łóżko nastolatka powinno być raczej proste. Kilkunastoletniemu mężczyźnie raczej nie przypadną już do gustu łóżka – samochody, a młoda dziewczyna dawno wyrosła z mebli stylizowanych a’la lalka Barbie. Prostemu łóżku charakteru może nadać kolorowa narzuta lub fantazyjne poduszki. Liczy się pomysłowość.

Aranżując pokój warto pamiętać o tym, że łóżko nie powinno stać na linii okno-drzwi. Jest to nie tyle zasada estetyki, co aspekt zdrowotny, łóżko lepiej ustawić tak, by nie straszne były nam przeciągi.