Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/stron.x14.eu/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Meblościanki dla dziecka | Tanie meble dziecięce

Szafki i szafy narożne, wnękowe, na wymiar

Szafa dla dziecka, szczególnie tego małego powinna być nie tylko ładna i pojemna. Musi spełniać określone normy, aby być w pełni bezpieczna dla naszej małej pociechy.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią szafę dla małego dziecka? Po pierwsze nie powinna posiadać małych elementów (maluch może je podczas zabawy wyjąć, a co gorsza połknąć). Coraz więcej producentów proponuje szafy zamykane na zamki pneumatyczne (dzięki temu unikniemy przytrzaśnięcia palców przez dziecko). Modna szafa dla dziecka

Kupując szafę warto zwrócić uwagę na to z jakiego tworzywa jest wykonana. Tak jak w przypadku innych mebli, tak i tutaj często warto zainwestować więcej pieniędzy, by móc cieszyć się solidnym meblem przez dłuższy okres czasu.

Możemy kupić szafę w zestawie mebli lub jako osobny mebel. Szafa musi podobać się nie tylko rodzicom, ale i głównym użytkownikom czyli dzieciom. Na rynku dostępne są meble dla maluchów we wszystkich kolorach tęczy, różnorodnie stylizowane i zdobione. Możemy pokusić się o zakup mebli z fantazyjnymi wzorami: motywami motoryzacyjnymi, kwiatowymi, morskimi, piłkarskimi czy też zwierzęcymi.

Mniejszemu dziecku powinna wystarczyć szafa jedno drzwiowa. Dla nastolatka natomiast  lepszy będzie większy mebel, szafa dwu drzwiowa z kilkoma szufladami byłaby wręcz idealnym rozwiązaniem, można pomieścić w niej nie tylko ubrania, ale również bieliznę. Oryginalniejszym rozwiązaniem będzie szafa narożna, przy czym musi ona pasować do pozostałego ustawienia  młodzieżowego segmentu.

W pokoju każdego dziecka przydadzą się też mniejsze szafki. W niej maluch schowa pluszaki i zabawki, a starsze dziecko książki oraz czasopisma. Ciekawym rozwiązaniem jest komoda, na której dodatkowo możemy postawić telewizor, akwarium albo lampkę. Regał z półkami również daje nam mnóstwo możliwości, dziecko może pomieścić w nim na przykład kolekcję autek lub lalek.

Dobrą alternatywą dla szaf i szafek są skrzynie. Są pojemne, oryginalne i niedrogie. Mają jeszcze jedną zaletę- sprzyjają bezpieczeństwu dziecka. Maluch nie musi spinać się po regałach by dosięgnąć umieszczonej tam rzeczy, wystarczy, że schyli się i otworzy skrzynię. Skrzynia może służyć za pojemnik na zabawki lub książki.